Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Product was successfully added to your shopping cart.

Produkty 241 do 260 z 323

na stronę
Żywa choinka - świerk czy jodła?

Wraz z początkiem grudnia, miesiąca, który większości ludzi na całym świecie kojarzy się przede wszystkim z Bożym Narodzeniem, na naszym blogu skupionym wokół tematu ogrodnictwa, rozpoczynamy serię publikacji okołoświątecznych.

Więcej..
Narzędzia ogrodnicze do usuwania chwastów
Obok szkodników - np. lisów, kun, myszy, kretów, ślimaków, prawdziwym utrapieniem dla każdego ogrodnika są chwasty, nad którymi często niestety bardzo trudno zapanować. Jak na złość wyrastają one między warzywnymi rabatami, obok drzew i krzewów ozdobnych, a nawet w donicach i skrzynkach z kwiatami.Więcej..
Narzędzia ogrodnicze do spulchniania gleby
Własny ogródek to nie tylko przywilej, ale i obowiązek. Oczywiście, jeśli posiadamy własny kawałek ziemi możemy cieszyć się w pełni naturalnymi zbiorami owoców i warzyw, możliwością odpoczywania na świeżym powietrzu oraz spotkaniami w gronie najbliższych przy grillu.Więcej..
Odstraszanie dzikich zwierząt
Nie ulega wątpliwości, że coraz chętniej wynosimy się z miast. O ile jeszcze kilkanaście lat temu tendencja była taka, że wsie pustoszały, a mieszkańców przybywało w metropoliach, dziś na powrót zmęczeni miejskim hałasem, stresem i przeludnieniem, w poszukiwaniu wyciszenia, spokoju wracamy do natury.Więcej..
Przycinanie drzew i krzewów jesienią
Dla nikogo, kto ma ogród, z pewnością nie jest żadną tajemnicą czy nowością to, że przycinanie drzew i krzewów jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki niemu rośliny prawidłowo się rozwijają, pięknie kwitną oraz obficie owocują.Więcej..
Kwiaty jesieni w ogrodzie

Jako, że do Polski zawitała już piękna, złota jesień i póki co, mimo niskich temperatur nie możemy narzekać na brak słońca, warto ten czas poświęcić na ostatnie w tym sezonie prace w ogrodzie.

Więcej..
Czy kasztany są jadalne? Uprawa, owoce i właściwości kasztanów jadalnych
Wiele osób wraz z początkiem jesieni popada w melancholijny nastrój oraz tęsknotę za latem, które jak zwykle skończyło się za szybko. Oczywiście, o tej porze roku często pada deszcz, dni są pochmurne i coraz krótsze.Więcej..
Jak dbać o wrzosy w domu?
Jednym z symboli złotej, polskiej jesieni nie tylko są zmieniające kolor z soczystej zieleni na ciepły pomarańcz, rudości i czerwień liście drzew i krzewów, ale również zakwitające na fiolet, biel, a czasem i błękit wrzosy. Choć do niedawna rośliny te w okresie od września do końca października ukwiecały ogrody i tarasy, coraz więcej osób decyduje się na udekorowanie nimi wnętrza domu.Więcej..
Jak pozbyć się kreta?

Krety, nornice, kuny to jedne z najpopularniejszych szkodników w ogrodach. Pierwsze z wymienionych to niewielkie, pokryte futerkiem zwierzęta (ssaki), które nie widzą, za to mają świetny słuch oraz duże łapy z pazurami. I choć nie podgryzają korzeni warzyw, kopiąc podziemne tunele mogą uszkadzać rośliny powodując ich usychanie.

Więcej..
Jak zrobić kompost? Kompostownik domowy

Jednym z najstarszych, stosowanych od niepamiętnych czasów, a przede wszystkim w pełni naturalnych nawozów jest kompost, który każdy z nas może samodzielnie przygotować we własnym ogródku. Wystarczy zebrać obierki z warzyw i owoców, skoszoną trawę i liście, które jesienią opadają z drzew.

Więcej..
Jak wytępić mrówki?
Chociaż pośród szkodników zagrażających roślinom uprawianym w ogrodzie wymienia się przede wszystkim krety, kuny, nornice, a także mszyce i mole okazuje się, że sporo szkód mogą wyrządzić również tak małe i niepozorne stworzonka, jakimi są mrówki.Więcej..
Kokornak - co to jest?
Pnącza to przepiękna, naturalna ozdoba altan, pergoli, pni drzew, a nawet ścian budynków. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na ich uprawę we własnych ogrodach. Pnączem, które niewątpliwie zasługuje na uwagę jest kokornak - roślina o dużych, sercowatych liściach oraz niewielkich, fioletowo-bordowo-żółtych, cętkowanych kwiatach. Do hodowli tego gatunku niewątpliwie zachęca fakt, że bardzo szybko osiąga on imponujące rozmiary, a także odstrasza tak dokuczliwie w okresie lata komary. A zatem, tym razem przedstawiamy państwu kokornak. Co to jest za roślina? Jak ją sadzić, uprawiać i pielęgnować?Więcej..
Dereń jadalny - jak sadzić i pielęgnować?
Dereń jadalny to krzew ozdobny, który dekoruje nasze ogrody niezależnie od pory roku - wiosną kwitnie na żółto, pod koniec czerwca pojawiają się na nim niewielkie czerwone owoce, zaś jesienią liście pięknie wybarwiają się na kolor bladego różu i pomarańczowy.Więcej..
Jak uprawiać kiwi? Czy hodowla aktinidii jest w ogóle możliwa w naszym klimacie?
Kiwi, obok pomarańczy, cytryn, bananów, daktyli, granatów, mango i wielu innych zwykło się klasyfikować jako owoc egzotyczny, który na nasze stoły trafia z ciepłych krajów Południa. A jednak okazuje się, że kiwi (o ile roślinie zapewnimy odpowiednie warunki) możemy hodować we własnym ogrodzie.Więcej..
Jak dbać o lawendę?

Lawenda to wiecznie zielony krzew, o przepięknych, drobnych, intensywnie niebieskich kwiatach i zniewalającym zapachu. Pola porośnięte lawendą to jeden z symboli urokliwej francuskiej Prowansji. Ze względu na wspaniały wygląd, aromat, a także cenne właściwości, jakie wykazuje ta roślina coraz częściej decydujemy się na jej uprawę w przydomowych ogrodach, na tarasach i balkonach. Zwłaszcza, że odstrasza wiele insektów, w tym komary, kleszcze i mrówki, a po ususzeniu można ją wykorzystywać w kosmetyce i ziołolecznictwie. Wobec tego, sprawdźmy, jak dbać o lawendę.

Więcej..
Macierzanka - na co pomaga i jak ją uprawiać?
Macierzanka to występująca niemalże na całym świecie bylina, która nie tylko pięknie prezentuje się w ogrodach skalnych i na murkach, ale również znajduje zastosowanie w kuchni, kosmetyce, farmaceutyce i przemyśle perfumeryjnym. Jednak przede wszystkim wykorzystuje się ją w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie. Jakie właściwości wykazuje macierzanka? Na co pomaga? Jak ją uprawiać? Spieszymy z odpowiedzią!Więcej..
Szałwia - jak hodować?
Szałwia jest rośliną, która przede wszystkim słynie ze swych właściwości leczniczych. Po ususzeniu przygotowuje się z niej prozdrowotny napar. Poza tym, znajduje zastosowanie w kuchni, jako aromatyczna przyprawa.Więcej..
Jak nawozić rośliny w ogrodzie latem? Jakie gatunki wymagają zasilenia pogłównego?
Nie wiedzieć czemu przyjęło się sądzić, że wszelkiego rodzaju rośliny wystarczy nawozić tylko i wyłącznie wiosną. Oczywiście to właśnie na tę porę roku przypada główne zasilanie drzew i krzewów ozdobnych oraz warzyw i owoców.Więcej..
Jak chronić rośliny przed upałami?
W tym roku lato zaskoczyło nas wyjątkowo wcześnie. Już w maju termometry pokazywały temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. Aż strach pomyśleć co będzie działo się w tym i kolejnych miesiącach.Więcej..
Co to są środki ochrony roślin?
Niestety nie zawsze dzieje się tak, że to, co zasadzimy w swoich ogrodach na wiosnę pięknie zakwita, a latem i jesienią wydaje obfite plony. Czasem mimo starań, poświecenia czasu i ciężkiej pracy drzewa, krzewy oraz warzywne i owocowe rabaty są atakowane przez choroby i szkodniki. O ile w niektórych przypadkach można je zwalczyć zanim zdążą narobić naprawdę poważnych szkód, o tyle w innych razach bywa, że powracają ze zdwojoną siłą.Więcej..

Produkty 241 do 260 z 323

na stronę
gardenowo.pl BĄDŹ NA BIEŻĄCO

z RABATAMI i PROMOCJAMI dla STAŁYCH KLIENTÓW zapisując się do Newslettera