Szczegóły
Keramzyt Ogrodniczy 10-20mm 4L Granulat Ogrodniczy
Keramzyt Ogrodniczy 10-20mm 4L Granulat Ogrodniczy
Keramzyt Ogrdniczy wykorzystywany jest jako matriał drenażowy w uprawie roślin doniczkowych. Doskonale sprawdzi się także do tworzenia lasów w szkle. Jest to materiał pochodzenia naturalnego. Powstaje podczas procesu wypalania gliny. Jest to materiał odpornorny na gnicie, więc będzie spełniał swoją funkcję znakomicie przez kilka sezonów.
Sposób działania Keramzytu Ogrodniczego 10-20mm 4L Granulat Ogrodniczy
Keramzyt Ogrodniczy można stososwac jako wartstę drenażową. Dzięki temu rośliny będa lepiej zatrzymywać oraz odprowadzać nadmiar wilgoci z podłoża. Keramzyt można stosować takche na wierzch gleby w donicy. Użycie go w ten sposób zapobiega szybkiemu odparowywaniu wody. Może zostać także wykorzystany bez udziału roslin, w celu poprawy wiglotności potwietrza oraz ograniczenia rozrozu chwastów i poprawy estetyki roślin doniczkowych. Wtedy wystraczy umieścić go w misach i ustawić je tam, gdzie wiglotność powietrza jest niska lub przyroslinach, które ciężej znoszą suchość powietrza.
Zalety Keramzytu Ogrodniczego 10-20mm 4L Granulat Ogrodniczy
- produkt pochodzenia naturalnego
- poprawa kondycji roślin doniczkowych
- spulchnia ziemię
- wspiera gospodarkę wodną w glebie
- nadaje się do tworzenia kompozycji roślinnych w szkle
- zapobiega powstawaniu pleśni w donicy
- Lekki, niepalny, termoizolacyjny, mrozoodporny
Zastosowanie Keramzytu Ogrodniczego 10-20mm 5L Granulat Ogrodniczy
Keramzyt Ogrodniczy stosuje się do roslin doniczkowych. Keramzyt 10-20 mm to tzw. Gruba frakcja. Lepiej sprawdzi si e do większych roślin i dużych donic, które posiadają duże otwory na dnie. Nadaje się do stosowania w przypadku wszytskich roślin doniczkowych. Rośliny można hodować także w samym keramzycie – wymaga to jednak doświadczenia oraz właściwego nawożenia.
Sposób użycia i dawkowanie Keramzytu Ogrodniczego 10-20mm 4L Granulat Ogrodniczy
Keramzyt Ogrodniczy można używać na wiele sposobów. Możemy wymieszać go z glebą, wysypać na dno donicy, ułożyć warstwowo na zmianę z ziemią, wysypać nim wierzch donicy. Możemy także wykorzystać go w ogrodzie – zamiast kory na rabatach. Ograniczy to zarastanie chwastami, a także poprawi jakość ziemii i wpłynie na estetykę ogrodu.