Szczegóły
Maść Ogrodnicza Target Zabezpiecza Po Cięciu i Szczepieniu
Maść służy do ochrony roślin po szczepieniach, cięciach, pęknięciach lub innych szkodach jakie rośliny doznały. Stworzona w ten sposób bariera chroni rośline przed infekcjami oraz przyspiesza gojenie ran.
Sposób działania Maści Ogrodniczej
Środek występuje w formie emulsji i służy do smarowania ran roślin powstałych np. po przycinaniu. Tworzy warstwę ochronną przed wniknięciem patogenów przez korę lubdrewno. Po zaschnięciu emulsja odporna jest na czynniki atmosferyczne takie jak np. deszcz.
Zalety Maści Ogrodniczej
-
przyspiesza oraz ułatwia gojenie ran roślin
-
chroni przez wniknięciem patogenów grzybowych, wirusowych oraz bakteryjnych do tkanek rośliny
-
pielęgnuje i chroni roślinę
Zastosowanie Maści Ogrodniczej
Maść ogrodnicza przydaje się szczególnie w okresie przycinania drzew oraz krzewów, dlatego szczególnie używana jest w miesiącach od stycznia do maja oraz od września do grudnia. Oczywiście w razie potzeby można stosować ją także latem. Unikac należy jednynie uzywania maści podczas przymrozków oraz opadów. Przeznaczona jest do wspomagania roślin w szybszym gojeniu raz oraz zapobieganiu infekcjom.
Sposób użycia Maści Ogrodniczej
Produkt należy nałozyć w zranione miejsce rośliny tuż po uszkodzeniu tkanek, czyli np. po cięciu lub złamaniu. Zanim jednak przystąpimy do smarowania maścią należy ją dokładnie wymieszczać przed użyciem, aż do czas przywrócenia jej jednolitej konsttencji. Nakładanie masy znacznie ułatwi np. zwykły pędzel malarstwki.
Dawkowanie Maści Ogrodniczej
Maśćnałoyć nie nazbyt grubo na zranioną część oraz około 2 cm dookoła powstałego skaleczenia.
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi w etykiecie oraz z informacjami dotyczącymi produktu. Środki ochrony roślin mogą nabyć osoby pełnoletnie i posiadające kwalifikacje określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz. U. 2020 poz.2097). Dokonując transakcji kupujący potwierdza, że spełnia powyższe kryteria.
Elementy oznakowania
Zgodnie z Rozporządzeniem (WE) nr 1272/2008
Piktogram: Nie wymagany
Hasło ostrzegawcze: Nie wymagane
Zwroty określające rodzaj zagrożenia: Nie przypisane
Zwroty określające środki ostrożności (zalecane):
P101 W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę
P102 Chronić przed dziećmi
Dodatkowe oznakowanie opakowania handlowego (przeznaczonego dla użytkownika profesjonalnego)
EUH210 Karta charakterystyki dostępna na żądanie