Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

NAWÓZ DO TRUSKAWEK | NAWOZY DO TRUSKAWEK

Product was successfully added to your shopping cart.

Nawozy do truskawek w płynie i granulacie

Nawozy do truskawek w płynie i granulacie to prawdziwe skarby dla miłośników soczystych owoców. Wersja płynna szybko przenika glebę, dostarczając roślinom niezbędnych składników odżywczych. Dzięki temu truskawki rosną zdrowo i obficie plonują. Granulat natomiast uwalnia swoje dobroczynne substancje stopniowo, co zapewnia długotrwałe wsparcie dla krzewów przez cały sezon. Oba rodzaje nawozów są łatwe w użyciu i gwarantują znakomite rezultaty. Z nimi Twoje truskawki będą smakować wybornie!

Ustaw kierunek malejący

   

7 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

7 produkt(ów)

Ekologiczny nawóz do truskawek

Ekologiczny nawóz do truskawek to prawdziwy skarb dla ogrodników dbających o zdrowie swoich roślin i środowisko. Ten naturalny produkt doskonale sprawdza się we wszystkich odmianach truskawek i poziomek, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych. Ekologiczne nawozy pod truskawki dostępne są w postaci granulek oraz jako płynny nawóz do podlewania. Dzięki niemu Twoje owoce będą soczyste, pełne smaku i wartości odżywczych.

Nawóz ekologiczny do truskawek wyróżnia się prostym składem opartym na organicznych składnikach. To gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla roślin, jak i gleby oraz wód gruntowych. Regularne stosowanie tego nawozu wspomaga wzrost rośliny, poprawia jej odporność na choroby oraz zapewnia obfite plony. Odpowiednio dobrane proporcje azotu, fosforu i potasu zawarte w nawozie pomagają utrzymać równowagę biologiczną gleby. W efekcie Twoje uprawy stają się bardziej wydajne a owoce zdrowsze.

Jaki jest najlepszy nawóz pod truskawki?

Nawóz ekologiczny do truskawek to najlepsze co możesz dać swoim uprawom. Nawóz nadaje się do stosowania pod wszystkie odmiany truskawek i poziomek. Najlepszymi nawozami do truskawek są te naturalne, takie jak kompost czy obornik, które z łatwością przekazują składniki odżywcze do gleby. Nawozy naturalne nie posiadają okresu karencji, co jest dużym atutem dla wielbicieli jedzenia owoców "prosto z krzaczka".

Nawożenie truskawek — Kiedy nawozić truskawki?

Regularne stosowanie nawozu pod truskawki jest dobrą profilaktyką chorób i szkodników w uprawie tych owoców. Wyróżnia się kilka okresów, w których warto przeprowadzić nawożenie truskawek. Pierwszym z nich jest pocz atek sezonu, czyli wiosna. Kolejne nawożenie powinno zostać przeprowadzone w czasie sezonu — zwykle robimy to dwukrotnie. Nawożenie w okresie wiosennym i letnim wpływa na zwiększenie plonowania, a także poprawia smak i kolor owoców. Ostatnia dawka nawozu pod truskawki podawana jest na jesień, w celu ułatwienia roślinom przejścia w stan spoczynku.

Nawożenie truskawek po posadzeniu

Nawożenie truskawek po posadzeniu możemy przeprowadzić najwcześniej dwa tygodnie po posadzeniu. Zaleca się, aby do sadzonek truskawek stosować nawóz o podwyższonej zawartości fosforu, który wspiera rozwój systemu korzeniowego rośliny. W pierwszym roku warto stosować nieco mniejsze niż zalecane dawki nawozu, aby uniknąć przenawożenia roślin.

Nawozy do truskawek na wiosnę

Wczesną wiosną truskawki uprawiane w gruncie warto zasilić nawozem NPK, czyli o zrównoważonej zawartości składników głównych takich jak azot, fosfor i potas. Dodatkowo nawozy te zawierają mieszankę składników dodatkowych, które także wspierają rozwój roślin po zimie.

Nawożenie truskawek po zbiorach

Nawożenie truskawek po zbiorach warto rozpocząć od azotu, ponieważ wzmocni on uprawę po wydaniu plonów. W tym okresie warto zwrócić uwagę także na obecność magnezu w nawozie pod truskawki. Magnez odpowiada za regenerację rośliny, poprawia proces fotosyntezy oraz wspiera rozwój systemu korzeniowego. Dodatkowym atutem wykorzystania magnezu jako elementu nawozu do truskawek są jego właściwości nadawanie soczystej zieleni liściom. Składnik ten warto także wprowadzić do uprawy na wiosnę. 

Nawożenie truskawek na zimę

Na jesień do uprawy truskawek stosuje się nawozy o zmniejszonej zawartości azotu, a podwyższonej zawartości potasu. Potas ma właściwości dzięki którym roślina drewnieje i jest w stanie lepiej przygotować się na zbliżające się przymrozki.